مقاله های خودرو

تعمیر اکسل خودرو در محل

تعمیر اکسل خودرو در محل
تعمیر اکسل خودرو در محل

اکسل خودرو چیست ؟

خودرو و اتومبیل ها از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که هر کدام کاربردهای مختلف و متفاوتی دارند یکی از اجزای پر کاربرد و ثابت خودرو اکسل خودرو است اکسل به تنهایی اجزای پیچیده ای ندارد و برای نصب چرخ های خودرو مورد استفاده قرار میگیرد اما هنگامی که مسؤلیت بیشتری  مانند انتقال قدرت , آزادی های حرکتی , نحوه عملکرد فرمان و… به عهده اکسل می باشد متوجه می شویم که این اجزای به ظاهر ساده کاربردهای پیچیده ای دارد در ادامه به انواع اکسل , عوامل خرابی , دلایل خرابی , تعمیر و رانندگی با اکسل خراب می پردازیم . مکانیک همراه وحید باشید با   کلی خدمات سیار در محل . نیازی نیست برای هر خرابی ماشین دنبال یدک کش باشید  و هزینه های گزاف بپردازید . بیشتر مشکلات فنی خودرو شما با مکانیک سیار حل میشود

 • انواع اکسل خودرو
 • علایم خرابی اکسل ماشین
 • عوامل خرابی اکسل ماشین
 • تعمیر اکسل ماشین
 • رانندگی با اکسل خراب

تعمیر تخصصی خودرو با مکانیک سیار

انواع اکسل خودرو

اکسل ثابت

در اکسل خودرو از نوع ثابت یا صلبی , محور دورانی چرخ های دو طرف بکمک بدنه ای ثابت به یکدیگر وصل می گردد پس جابه جایی در یک طرف باعث حرکت سمت دیگر می شود این نوع اکثرا در خودروهای تجاری مصارف بیشتری دارد دلایل استفاده بیشتر در خودروهای تجاری شامل مستحکم بودن , سادگی عملکرد و قابلیت متحمل شدن بار زیاد و تأمین راحتی کمتر برای سرنشینان می باشد . اکسل های صلب در انواع مختلف اکسل های جلوفرمان پذیر , عقب محرک , جلو محرک و اکسل مرده تولید و تقسیم می شوند.

اکسل تعلیق مستقل

این نوع برخلاف مدل صلب یا مستقل حرکت چرخ در یک سمت بر سمت دیگر تأثیری ندارد دلیل این امر مستقل بودن اجزای اکسل در دو طرف خودرو است این نوع عملکردی شبیه به فنر و میله های تعادل دارند .

علایم خرابی اکسل ماشین

 • شنیده شدن صدای تق تق از قسمت عقب
 • لرزش فرمان خودرو موقع رانندگی
 • خرابی بوش اکسل عقب
 • خراب شدن پلوس خودرو
 • نشت گریس بر روی لبه داخلی چرخ ها

عوامل خرابی اکسل ماشین

اصلی ترین دلایل خرابی پلوس و اکسل خودر عادت های نادرست در رانندگی است برخی از این عادت ها شامل , از ترمز و ترمز دستی زیاد استفاده کردن , رها نمودن پدال کلاج و ایجاد ضربه به خودرو , هل دادن آن به منظور روشن کردن ماشین , بکسل کردن وسیله ای بیش از وزن اتومبیل و پاره شدن گردگیر پلوس از این عوامل می باشند .

تعمیر اکسل ماشین

اکسل از قطعات مختلفی از جمله , صلیبی , فلانچ , کله گاوی , گاردان , دیسک ترمز , سیستم ترمز , پیستون ترمز و…تشکیل شده است و خرابی در این سیستم باعث عملکرد نادرست اتومبیل می گردد بنابراین هنگام خرابی باید به درستی تعویض یا تعمیر گردد برای تعمیر این جزء مهم و اصلی در خودرو بهتر است به نمایندگی های مراجعه نمود تا متخصصین مجرب مشکل خودرو را بررسی نمایند .

رانندگی با اکسل خراب

مطمئنا بدون دو اکسل نمی توان از خودرو استفاده نمود زیرا اکسل ها  نیرو را از طریق انتقال به چرخ ها می فرستند در صورت آسیب دیدن و خرابی اکسل از راندن آن اجتناب ورزید , در هنگام رانندگی در صورت شنیدن صدای ضربه یا کوبیدگی شدید اکسل ها در شروف شکستن هستند و راندن خودرو در این زمان کار خطرناکی است زیرا ممکن است در هر نقطه به طور کامل بشکند اگر به طور کامل بشکند ممکن است یک رانندگی خطرناک را به وجود آورد بناربراین فرصت را غنیمت شمرده و همانطور که اشاره شد به نمایندگی خودرو مراجعه نمایید .

تعمیر اکسل خودرو در محل

مکانیک سیار وحید کلیه خدمات تعمیرات خودرو  را با بهترین قیمت در محل انجام میدهد . تعمیر و تعویض قطعات و سرویسهای دوره ای خودرو را به همراه مکانیک وحید بسپارید  و با خیالی آسوده رانندگی کنید

جلوبندی سازی سیار وحید

یک نظر در “تعمیر اکسل خودرو در محل

 1. علی نژاد گفت:

  هیچی بدرد نمیخوره جون تماس میگیرم اصلا جواب نمیدن مس جمع کنید این تبلیغات خودتون الکی تبلیغات میکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *