مقاله های خودرو

علت جرم گرفتن موتور خودرو

علت جرم گرفتن موتور خودرو
علت جرم گرفتن موتور خودرو

علت جرم گرفتن موتور خودرو

موتور اتومبیل ها انرژی و نیروی مورد نیاز ماشین برای حرکت را تأمین می کنند موتور در واقع مجموعه ای از تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی بوده که با عملکرد صحیح و در کنار هم باعث تولید قدرت می شوند اجزای تشکیل دهنده موتورها شامل میل لنگ , سوپاپ , پیستون , سیلندر و… می باشد نامگذاری موتور اتومبیل ها معمولا با توجه به نوع و آرایش سیلندرها نامگذاری می شوند موتور خودروها به مرور زمان و با توجه به دلایل مختلف جرم به خود میگیرد و همین امر موجب شده تا از قدرت آن کاسته و نیز مشکلات دیگری را به همراه می آورد  اما علت جرم گرفتن موتور خودرو چیست ؟ در ادامه همراه مکانیک سیار وحید باشید با :

  • مضرات جرم گرفتن موتور خودرو
  • مهم ترین علت جرم گرفتن موتور خودرو
  • مکمل های پاکسازی رسوب درون موتور
  • بهترین روش حذف جرم موتور خودرو

تعویض باتری در محل با امداد باتری

مضرات جرم گرفتن موتور خودرو

  • جلوگیری از حرکت روغن در مجرا و انسداد مسیر روغن
  • چسبیده شدن رینگ پیستون به دیواره سیلندر
  • کاهش قدرت موتور
  • سخت شدن عمل باز و بسته شدن سوپاپ ها

مهم ترین علت جرم گرفتن موتور خودرو

مهم ترین و رایجترین علت جرم گرفتن موتور می توان به , سفرهای کوتاه و پشت سر هم و عدم زمان کافی برای گرم شدن روغن و تبخیر رطوبت ؛ ورود آلایندگی و گرد و غبار به درون موتور و رقیق بودن سوخت اشاره نمود .

تعویض روغنی سیار در تهران

مکل های پاکسازی رسوب درون موتور

به طور کلی مکمل های پاکسازی درون موتور ماشین شامل دو دسته هستند دسته اول این مکمل ها موادی بوده که بر روی پاکسازی بخش های مربوط به احتراق موتور تأثیر گذار بوده و رسوبات را پاکسازی می کنند اما دسته دوم مربوط به مکمل هایی است که کار آنها پاکسازی رسوبات در مجاری روغن می باشد این رسوبات در صورت حذف نشدن در پروسه روغن رسانی به موتور اختلال ایجاد کنند .

بهترین روش حذف جرم موتور ماشین

در موارد فوق به علت جرم گرفتن موتور خودرو اشاره نمودیم اما چگونه می توان جرم ها را از موتور اتومبیل زدود و پاک نمود ؟ استفاده از شوینده های موتور باعث می شود که آلایندگی خودرو چسبندگی خود را از دست داده و به ذرات ریزتری تبدیل شوند و زمانی که سرویس های دوره ای انجام گیرد ور وغن موتور تعویض شود از موتور خارج شوند .اما زمانی که می خواهید که این گرفتگی عمیق باشد و تمام یا اینکه جرم ها اکثر مجاری را احاطه کرده باشند بهترین راه باز کردن موتور و شست و شوی کامل سیستم سوخت رسانی می باشد زیرا استفاده از این روش تمام رسوبات را از بین برده البته که کمی زمان بر بوده و هزینه بیشتری نسبت به استفاده از شوینده های موتور را به همراه خواهد داشت می توان با مراجعه به تعمیرکار مجرب این مشکل را به نحو احسن رفع نمود .

آیا شست و شوی موتور با گازوئیل صحیح است ؟

استفاده از ماده های ترکیبی و یا گازوئیل به دلیل دارا بودن حلال های قوی می تواند مضر باشد زیرا باعث از بین رفتن پوشش کروم قطعات شده  باعث فرسایش شدید موتور می شود .

برنامه ریزی ecu چیست  ؟
امتیاز دهید
چند ستاره متعلق به ماست
[Total: ۵ Average: ۴.۴]
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *