مقاله های خودرو

چرا استارت موتور را نمی چرخاند ؟

چرا استارت موتور را نمی چرخاند
چرا استارت موتور را نمی چرخاند

چرا استارت موتور را نمی چرخاند ؟

از جمله قطعات خودرو استارت بوده که نوعی موتور الکتریکی محسوب می شود و انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل کرده و به محور موتور انتقال می دهد حرکت میل لنگ موجب شده که سیکل احتراق در موتور شکل بگیرد انواع استارت ماشین در مدل های مختلف گیربکسی ؛ مارپیچی کشویی و دنده مارپیچی تولید شده و در خودرو ها مورد استفاده قرار میگیرد اما این قطعات نیز از خرابی مستثنا نیستند و پس از مدتی بعد از استفاده ممکن است که اشکال و ایراداتی پیدا نمایند از جمله آنها می توان به این مورد اشاره نمود که چرا استارت موتور را نمی چرخاند ؟ در ادامه مکانیک سیار شما را با دلایل نچرخیدن موتور با استارت همراه میکند . همراه ما بمانید با :

  • چرا استارت موتور را نمی چرخاند ؟
  • چرا استارت ماشین گیر می کند ؟
  • نحوه چرخاندن سوئیچ ماشین

تعویض باتری در محل

چرا استارت موتور را نمی چرخاند ؟

اینکه چرا استارت موتور را نمی چرخاند ؟ ممکن است دلایل متعددی داشته باشد از جمله اینکه باتری آسیب دیده باشد و یا مشکل از ضعیف بودن باتری باشد از دیگر دلایل می توان به خراب بودن کابل ؛ شل بودن اتصال ها ؛ خراب بودن استارت و یا سفت بودن روغن موتور و خرابی سیستم جرقه اشاره نمود .برای برطرف شدن این مشکلات راه حل بسیار آسان است اینکه باتری شارژ و یا در صورت خرابی تعویض شود ؛ در صورت خراب بودن استارت تعمیر و اگر مشکل از روغن موتور است فیلتر و روغن موتور را عوض کنیم در صورت خوب نبودن اتصال بدنه موتور سولفات بست باطری نو را با قدیمی جایگزین کنید .و اگر مشکل از خرابی سیستم جرقه است جرقه سر شمع را کنترل کنید .

چرا استارت ماشین گیر می کند ؟

در موارد فوق به اینکه چرا استارت موتور را نمی چرخاند و چگونگی رفع آن اشاره نمودیم اما از دیگر مشکلات این قطعه این است که چرا استارت ماشین گیر می کند از جمله دلایل رخداد این اتفاق می توان به گیر کردن دنده استارت را نام برد که در این هنگام خودرو را در دنده ۲ یا ۳ قرار دهید آن را به سمت عقب هل داده و دنده استارت آزاد گردد همچنین ممکن است مشکل از شارز نبودن و یا فرسودگی کابل ها باشد در غیر این صورت باید سیلندر را از جهت گیری پاژ مورد بررسی قرار داد .

تعویض روغنی سیار در تهران

نحوه چرخاندن سویچ ماشین

در ماشین های مدرن امروزی کمتر پیش می آید که با چرخاندن سوئچ ماشین روشن نشود اما با این حال ممکن است که مشکل پیش آید از جمله دلایلی که باعث می شود سوئچ نچرخد شاید کلیدی که استفاده می کنید برای این خودرو نمی باشد و یا اینکه کلید خودرو شما فرسوده شده است بنابراین بهتر است که از کلید یدکی استفاده کنید دلیل دیگری نیز وجود دارد که زمان پارک اتومبیل چرخ ها به یک طرف چرخیده باشند در این حالت فشار روی فرمان از چرخیدن کلید جلوگیری می کند .

نحوه چرخاندن سوئیچ ماشین :

سوئیچ خودرو در چهار حالت قرار میگیرد حالت on باز بودن مدارات الکتریکی است در حالت ای سی سی یعنی می توان از تجهیزات برقی موجود در خودرو استفاده نمود حالت LOCK یعنی موتور در حالت خاموش بوده و خودرو قفل است در حالت استارت نیز سوئیچ موتور را راه اندازی می نماید .

علت خرابی سنسور سرعت خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *