مقاله های خودرو

تست کمپرس در محل

تست کمپرس در محل
تست کمپرس در محل

تست کمپرس چیست و در چه مواردی باید انجام داد؟

کمپرس به زبان ساده همان نیروی فشار است چیزی شبیه همان  فشار باد در داخل تایر که با واحدpsi یا bar اندازه گیری میکنند . فشار داخل سیلندر موتور خودرو  نیزدر اصطلاح  کمپرس گفته میشود که تا حدودی  مقدار این کمپرس ،نشان دهنده سلامت یا فرسوده بودن موتور است که با ابزاری به اسم کمپرس سنج یا همان گِیج فشار اندازه گیری میشود. مکانیزم این ابزار به صورتی است که در ابتدای گِیج اندازه گیری،سوپاپ یکطرفه ای تعبیه شده تا بعد از اینکه فشار به بالاترین حدش رسید،همانجا قفل شود و بعد از آزاد کردن ضامن سوپاپ،عقربه مجدد در نقطه صفر قرار میگیرد،تا برای اندازه گیری کمپرسِ سیلندر بعدی محیا شود. اما با افت فشار یا همان کمپرس موتور و نمایش عدد غیر طبیعی توسط گیچ فشار مشکلاتی به همراه خواهید داشت . همراه ما باشید با علائم  کمپرس ماشین و  ۴  مواقعی که باید حتما تست کمپرس موتور انجام دهید   . همچنین کوییک سرویس وحید تست کمپرس سیار نیز در تهران انجام میدهد . برای هماهنگی با شماره زیر تماس بگیرید .

علائم کمپرس خودرو چیست ؟

در خودروهایی که سیلندر،رینگ،پیستون،سوپاپ و سرسیلندر معیوب باشد فشار یا کمپرس داخل سیلندر دچار افت شده و موتور از تنظیم خارج میشود.در موارد شدیدتر حتی منجر به خاموش شدن موتور میشود. هر چقدر فشار موتور یا کمپرس عدد بالاتری را نشان دهد آن موتور سلامت تر و دارای عمر بیشتری خواهد بود.

حد اقل عدد کمپرس ماشین باید چند باشد  ؟

کمترین عدد برای سلامت موتور و تنظیم کار کردن آن بین ۱۳۰ تا ۱۵۰ psi است. در موتورهایی که کم کارکرد هستن این عدد به ۱۶۰ تا ۲۰۰ psi هم میرسد.

امداد باتری با نصب رایگان

در چه مواردی باید تست کمپرس انجام شود؟

  • قبل از خرید خودرو جهت فهمیدن ِ سلامت و طول عمر موتور خودرو
  • مواقعی که از موتور و اگزوز بخار دیده میشود  باید تست کمپرس انجام شود.
  • مواقعی که موتور آب کم میکند و هیچ کجا نشانه ای از نشتی وجود ندارد،آب و روغن هم قاطی نشده و موتور مشکوک به ضعیف بودن واشر سرسیلندر است.در صورتی که واشر نیمسوز باشد،کمپرس موتور دچار افت فشار میشود.
  • در مواردی که با وجود درست کار کردن سیستم سوخت رسانی و سیستم جرقه زنی موتور روشن نمیشود و تعمیر کار مشکوک به باز کردن سرسیلندر و موتور میشود، با انجام تست کمپرس میشود مراحل تعمیرات را برنامه ریزی کرد.

تست کمپرس سیار در تهران

تست کمپرس از جمله خدماتی است که  کوییک سرویس وحید در محل و به صورت سیار  برای اطمینان از سلامت موتور خودرو انجام میدهد . جهت هماهنگی با مکانیک سیار  با ما تماس بگیرید

مکانیک سیار در کلیه نقاط تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *