مقاله های خودرو

ضرورت کپسول آتش نشانی خودرو

ضرورت کپسول آتش نشانی خودرو
ضرورت کپسول آتش نشانی خودرو

کپسول آتشنشانی  خودرو ( جهت مطالعه )

وجود تجهیزات ایمنی در محیط و مکانی امری ضروری محسوب می شود این محیط می توان مجموعه های صنعتی ؛ کارگاهی ؛ کارخانه ها , ساختمان های تجاری , اداری و مسکونی و یا حتی درون خودرو باشد وجود تجهیزات ایمنی در وسایل نقلیه مانند کپسول آتشنشانی خودرو بسیار حیاتی است این وسیله می تواند موجب ایمنی جان و مال شما را در مواقع اضطراری شود در اتومبیل ها و وسایل نقلیه امکان اشتعال تجهیزاتی از جمله بنزین و روغن و اجزای پلاستیکی در حد بالا می باشد  و یک نقص فنی می تواند موجب بروز حریق در خودرو گردد . همراه مکانیک سیار وحید باشید با  :

 • مهم ترین فاکتور در خرید کپسول آتشنشانی خودرو
 • خرید کپسول آتشنشانی ماشین با بهترین قیمت
 • کپسول آتشنشانی مناسب ماشین کدام است ؟
 • مهمترین علل آتشسوزی در خودرو
 • انواع حریق خودرو
 • بهترین محل نصب کپسول آتشنشانی در خودرو

تعویض باتری خودرو در محل

مهم ترین فاکتور در خرید کپسول آتشنشانی خودرو

 • کپسول آتشنشانی خودرو انتخابی وزنی سبک داشته باشد .
 • کم حجم باشد به طوری که فضای زیادی اشغال نکند .
 • کپسول زیر دو کیلو برای خودرو و کپسول های دو کیلو برای ون یا کارون
 • بدنه آن ساخته شده از متریال با کیفیت باشد .
 • برخوردار از نگهدارنده خودرو باشد .
 • برخوردار از تأییدیه سازمان آتشنشانی باشد .

خرید کپسول آتشنشانی ماشین با بهترین قیمت

ایمن تیار تأمین کننده انواع کپسول آتشنشانی خودرو در حجم های کمتر از دو کیلو در برند های معتبر بایا سیلندر ,روناک گاز خزر , خزر سیلندر و….. این تجهیزات آتشنشانی را با مناسبترین قیمت ها به شما عزیزان ارائه می دهد همچنین در این شرکت خدمات تست هیدرواستاتیک و شارژ کپسول های آتشنشانی با رعایت استانداردهای روز دنیا توسط نیروهای متخصص صورت میگیرد با توجه به اینکه این کپسول ها به صورت کم حجم و سبک عرضه می گردد بنابراین قیمت ارزانی دارند .

کپسول آتشنشانی مناسب ماشین کدام است ؟

مناسبترین کپسول آتشنشانی برای خودرو استفاده از کپسول ABC است چرا که می تواند موجب اطفای حریق مایعات اشتعال زا از جمله بنزین , گازوئیل , متریال پلاستیکی درون خودرو در حین سوختن گردد با توجه به اینکه این کپسول از مزایای بیشتری برخوردار است اما پس از آن می توان از کپسول آتشنشانی کف و فوم نیز استفاده نمود .

مهمترین علل آتشسوزی در خودرو

استفاده از کپسول آتشنشانی خودرو امری ضروری و حیاتی محسوب می شود زیرا در اتومبیل عوامل متعددی وجود دارند که می تواند موجب آتش سوزی و ایجاد حریق در ان شوند از جمله این عوامل می توان به تصادفات ماشین , ایرادات در طراحی اتومبیل , نقص سیستم الکتریکی ( باتری خودرو , سیستم گرمایشی و….) , افزایش دمای بیش از حد موتور و همچنین داغ شدن بیش از حد مبدل کاتالیزور اشاره نمود .

انواع حریق خودرو

حریق های کلاس A :

این نوع آتشسوزی خطر آنچنانی در خودرو نداشته و بیشتر خاموش کننده ها قابلیت اطفای آن را دارا می باشند این نوع از جامداتی مانند پلاستیک , چوب , کاغذ و…نشأت میگیرد .

حریق های کلاس B :

این نوع حریق از مایعات قابل اشتعال مانند بنزین , روغن و… نشأت گرفته و از حریق های پر خطر محسوب به شمار می آید و در صورت خاموش نشدن می توان ماشین و جان افراد را تهدید نماید .

حریق های کلاس های C :

این نوع از گازهای اشتعال زا نشأت گرفته و حریق فوق العاده پر خطر به شمار می آید .

حریق های کلاس E :

این نوع حریق از تجهیزات برقی و الکترونیکی نشأت میگیرد .

بهترین محل نصب کپسول آتشنشانی در خودرو

بهترین محل نصب کپسول ماشین کجاست ؟ کپسول آتشنشانی ماشین را در زیر صندلی شاگرد یا زیر صندلی ماشین قرار دهید برای ایمنی بیشتر می توانید در زیر یک کپسول در زیر صندلی عقب قرار دهید محل نصب خیلی مهم است که در صورت تصادف بلای جان شما نشود نصب کپسول به ستون بالای سر شاگرد یا راننده می تواند در تصادف سبب بروز اتفاقات ناگوار شود .

همراه داشتن کمپرسور باد فندکی ماشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *