مقاله های خودرو

سیستم کنترل پایداری esp

سیستم کنترل پایداری esp
سیستم کنترل پایداری esp

سیستم کنترل پایداری esp

سیستم های ایمنی خودروبه عنوان عامل کاهنده ریسک های تصادف در کاهش صوانح رانندگی نقش مهمی دارند , مرگ بارترین خودروها از این سیستم بی بهره بوده اند که در امار تصادف صدر نشین شده اند از جمله انواع سیستم ایمنی , سیستم های ایمنی پایدار کننده خودرو بوده که با ایجاد پایداری بیشتر برای خودرو در تمامی حالت های رانندگی مانند از ایجاد تصادف می شونداز جمله انها می توان به سیستم های ABS , ESP , EBD و…. اشاره نمود از سال ۲۰۱۴ به بعد قانونی به وجود آمد که هر خودروی فروخته شده در اروپا باید دارای ESP باشد این سیستم وظیفه نجات جان افراد را به عهده دارد و به همین علت اتحادیه اروپا این فناوری را الزامی کرده است آیا می دانید سیستم کنترل پایداری esp چیست ؟ چه وظیفه ای داشته و در چه خودروهایی نصب می شود . مکانیک سیار وحید با خدمات سیار تعمیر خودرو در محل در خدمت شماست . برای مشاوره و رزرو مکانیک  با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با  :

  • سیستم کنترل پایداری esp و کاربرد آن
  • چه ماشین هایی esp دارند ؟
  • تفاوت esc و esp
  • علت روشن شدن چراغ esp

 خدمات مکانیک سیار چیست  ؟

سیستم کنترل پایداری esp  و کاربرد آن

سیستم کنترل پایداری esp دارای چند قطعه بوده که برای تأمین ایمنی خودرو در جاده با یکدیگر کار می کنند ؛ این سیستم شامل ترمز های ضد قفل abs و کنترل کشش Tcs می باشد و به کمک سنسورهای زیادی بر روی عملکرد فرمان , شتاب و ترمز خودرو نظارت کرده و داده ها را به رایانه مرکزی انتقال می دهد .

کاربرد esp :

 وظیفه سیستم کنترل پایداری esp , حفظ و پایداری خودرو در تمام شرایط رانندگی به ویژه هنگام حرکت خودرو در پیچ می باشد .هنگامی که با سرعت بالا وارد پیچ می شوید ممکن است عملکرد فرمان انطور که شما انتظار دارید دقیق نباشد و کنترل خودرو دشوار شوددر این موقع ممکن است ماشین دچار کم فرمانی شده و به جای رفتن به مسیر مورد نظر راه خودش را بگیرد و به جهتی که نباید برود و یا اینکه ممکن است بخش عقب خودرو دچار انحراف شده و ماشین بیشتر از آنکه راننده تمایل دارد بچرخد و حتی به دور خود و به دور خود اسپین شود این حالت بیش فرمانی نام دارد , این سیستم بیش فرمانی و کم فرمانی را با استفاده از اطلاعات دریافتی از سنسورهای مختلف تشخیص داده و با اعمال نیروی ترمز و دست گرفتن کنترل دریچه گاز یا عدم چرخش هر چرخ به شکل جداگانه تأمان تحت کنترل در می آورد تا خودرو مجدد به مسیری که راننده فرمان داده باز گردد و انحراف کاهش یابد .

تعویض روغن خودرو  در محل

چه ماشین هایی esp دارند ؟

برنامه الکترونیکی esp  توسط  برخی کارخانه ها از جمله کارخانه های سوزوکی , ولکس واگن , اسمارت , اشکودا , سکانیا , رنو , اوپل , پژو لامبورگینی , کیا , جیپ , هولدن , هیوندای , بوگاتی و… استفاده می شود .

تفاوت esc و esp

شرکت های تولید کننده خودرو برای سیستم کنترل پایداری الکترونیکی از اسم های مختلفی استفاده می کنند از جمله esp , Esc ,  , استبیلی ترک , دستیار پایداری خودرو , کنترل پایداری خودرو , کنترل دینامیکی خودرو و ادونس ترک با کنترل غلتشی پایداری

علت روشن شدن چراغ esp

چراغ esp نشان دهنده مشکلی در برنامه پایداری الکترونیکی یا برنامه کمک ترمز خودرو می باشدبرخی از مهم ترین دلایل این نور شامل , معیوب بوردن سنسورهای سرعت چرخ , مشکلات مرتبط به سنسور زاویه فرمان , سوئیچ ترمز بد یا دیگر خرابی های سیستم ترمز می باشد .

تماس با امداد باتری در تهران

یک نظر در “سیستم کنترل پایداری esp

  1. ناشناس گفت:

    پولی که بابت خرید ماشین پرداخت میکنیم خیلی بیشتر از ارزش ماشین هست وواقعا خیلی زیاده ۳۷۲ میلیون واسه یه کوییک که هیچی اپشن نداره خیلی زیاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *