مقاله های خودرو

علائم خرابی شیر ocv

علائم خرابی شیر ocv
علائم خرابی شیر ocv

علایم خرابی شیر ocv

هر کدام از قطعات خودرو با نحوه عملکرد صحیح خود موجب به حرکت درآوردن خودرو و درست کار کردن آن می شوند در صورتی که یکی از قطعات به درستی عمل نکند در عملکرد صحیح ماشین نیز مشکل به وجود می آورد یکی از مهم ترین قطعات خودرو شیر کنترل روغن ocv است این قطعه مربوط به سیستم تایمینگ متغیر پیوسته سوپاپ بوده و مهم ترین وظیفه آن انتقال روغن به cvt می باشد در تعدادی موتور ها سیستم متغیر پیوسته سوپاپ بر روی میل بادامک هوا , و دود نصب شده است عملکرد cvvt هنگام باز و بسته شدن سوپاپ های ورودی و نیز خروجی نسبت به بار و دور موتور متغیر می شود این سیستم با فشار روغن کار می کند اگر شیر ovc خراب شود با خود علایمی را به همراه خواهد داشت در ادامه به علایم خرابی شیر ovc می پردازیم . همراه مکانیک سیار وحید باشید با  :

 • محل قرار گیری شیر
 • علایم خرابی شیر ovc
 • مزایای استفاده از شیر ovc
 • جنس شیر ovc چیست ؟
 • تست شیر ovc

شماره امداد باتری در تهران

محل قرار گیری شیر ovc

قبل از اینکه به علایم خرابی شیرovc بپردازیم نسبت به عملکرد و محل قرار گیری آن اشاره ای می کنیم شیر کنترل روغنocv در قسمت سر سیلندر نصب شده و پس از نصب اقدام به تزریق روغن موتور به درون cvvt می کند این سیستم با فشار روغن کاری کرده و توسط شیر کنترل ovc کنترل می شود و نیز شیر ovc هم به کمک واحد کنترل الکترونیکی Ecm کنترل می شود .

علایم خرابی شیر ovc

در صورت معیوب بودن این شیر خودرو علایم خرابی شیرovc را به صورت کاهش قدرت قسمتی از موتور , افزایش مصرف سوخت , افزایش آلایندگی , افزایش دمای اگزوز و سوختن کاتالیزر و یا روشن شدن چراغ چک نشان می دهد بر روی این قطعه کیفیت و مرغوب بودن روغن موتور بسیار تأثیر گذار است .

مزایای استفاده از شیر ovc

مزایا و اهمیت استفاده از شیر ovc شامل مواردی از جمله تغییر کردن زمان باز و بسته شدن سوپاپ های ورودی ؛ راندمانی بهتر در تمام نقاط کاری موتور ؛ در دوره های مختلف موجب بالا نگهداشتن گشتاور ؛ کاهش میزان مصرف سوخت و نیز موجب کاهش میزان آلودگی هوا می گردد .

تعویض روغنی سیار در تهران

جنس شیر ovc چیست ؟

شکل پره ای هسته درون cvvt به طور کلی ۸ محفظه را به وجود می آورد که چهار تای این محفظه برای تغییر وضعیت پره ها به حالت اوانس مورد استفاده قرار میگیرد ۴ پره دیگر نیز برای ریتارد کردن وضعیت پره ها استفاده می شود روغنی که برای ریتارد کردن تایمینگ سوپاپ ها مورد استفاده قرار میگیرد از دو سوراخ درون میل سوپاپ تأمین می گردد آبند پره ها از جنس تفلون بوده و به منظور آببندی محفظه ها آوانس و ریتارد از هم ضروری می باشند .

تست شیر ovc

در صورت مشاهده علایم خرابی شیر ovc ماشین برای مطمئن شدن و نیز یکی از راه های تشخیص خرابی این قطعه تست توسط دستگاه دیاگ می باشد . به طور کلی دستگاه های دیاگ اطلاعاتی را از کامپیوتر خودرو استخراج می کند و پس از آنالیز کردن کدهای خطا می توان به ایراد ماشین پی برد .

علائم خرابی کمک فنر ماشین
امتیاز دهید
چند ستاره متعلق به ماست
[Total: ۳ Average: ۳]

4 نظر در “علائم خرابی شیر ocv

 1. حسن گفت:

  بد کارکردن موتور در دور آرام(سلو)
  ایجاد کمی صدا در ماینیفولد سرد
  برگشت یا بای پس بنزین به سمت ماینیفولد سرد یا دریچه گاز

 2. ناشناس گفت:

  سلام.بنده یک ماشین ای اف سون دارم که موقعه روشن کردن ماشین که ماشین سرد هست دوسه ثانیه صداری قور قور میاد زودم قطع میشه.در ضمن موقع که موتور گرم اه موقع استارت ای صدا نمیاد.لطفا اگه میشه راهنمایم کنید .با تشکر

  1. ناشناس گفت:

   سلام دندهcvt رو عوض کن

 3. قربانخانی گفت:

  سلام هرروزصبح ماشینم را روشن میکنم با یک نیش استارت روشن میشوددرجا خیلی خوب کار میکند زمانی که حرکت میکنم میخوام از دنده یک به دومیرم دوسه بار خاموش میشه بعدش دیگه خوب میشه واصلا خاموش نمی شه علت ان چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.