خانه / مقاله های خودرو / علت بد کار کردن موتور tu5 اول صبح

علت بد کار کردن موتور tu5 اول صبح

علت بد کار کردن موتور tu5

علت علت بد کار کردن موتور tu5 اول صبح

خیلی از کاربارنی که به مکانیک سیار مراجعه میکنند این سوال را دارند که چرا ماشین های موتور tu5 گاهی اوقات  اول صبح بد کار میکند . این مشکل مخصوصا در زمستان میتواند شما را کلی  کلافه کند  و همراه را سر و صدای غیر طبیعی همراه است . شاید خیلیا با این مشکل مواجه شدن  مصلا در ماشین های ۲۰۶ تیپ ۵ رانا ، پژو ۲۰۷  و  اچ سی کراس ، پرشیا و ۴۰۵ که موتور tu5 دارن  در صبح زمستان با این خلل موتوری روبرو میشوند . مکانیک سیار به شما عزیزان دلایل اصلی این مشکل را بازگو میکند  همراه ما باشید با علت بد کار کردن موتور tu5 اول صبح

رزرو مکانیک سیار مخصوص موتور tu5

دلیل بد کار کردن موتور tu5 اول صبح

یه نگاهی میکنیم به دیدگاه مکانیک سیار وحید در خصوص تجربه ای که در تعمیرو  سرویس موتور خودروهای tu5 داشته است  : مکانیک سیار میگوید  :

صبح وقتی هوا سرده و موتور روشن میکنن بلافاصله بعد از روشن شدن چراغ چک روشن شده و موتور بشدت بد و نامیزان کار میکنه و اونایی که گیربکس اتومات داره اصلا راه هم نمیره،
بعد از چند دقیقه که یکم موتور گرم میشه وقتی خاموش و روشن میکنن،چراغ چک خاموش شده و در ضمن موتور بصورت کاملا تنظیم کار میکند.
وقتی به تعمیرگاه مراجعه میکنن بعد تست دیاگ خطای عدم احتراق در سیلندر نشان داده میشه.
خیلی از تعمیر کارا بعد از بالا اومدن این خطا کوئل تعویض میکنن،شمع موتور تعویض میکن و بعضیا سوزن انژکتور میشورن یا تعویض میکنن…اما فردا صبح مجدد همون ایراد بر میگرده،درحالی که کلی هزینه شده.
مهمترین عامل در ایجاد این مشکل نوع روغن با توجه به دمای هواست.بهترین روغن برای مناطق سرد برای موتورtu5 روغن۵w30 با کیفیتsn است.
چنانچه با وجود روغن فوق همچنان ایراد پا برجا بود استکان تایپیتها باید تعویض یا سرویس بشن.چنانچه تایپیت در زمان مشخص عمل نکنه خطای عدم احتراق در ایسیو ثبت میشه.
فراموش نشه که اگر کوئل یا شمع خراب باشه خطای عدم جرقه میزنه و با گرم شدن موتور هم درست نخواهد شد.

علت ناک زدن موتور چیست

امتیاز دهید
چند ستاره متعلق به ماست
[Total: ۴ Average: ۴.۸]

درباره‌ی adminvahid

حتما ببینید

علت لاستیک سایی خودرو

علت لاستیک سایی خودرو

امتیاز دهید چند ستاره متعلق به ماست [Total: ۰ Average: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp