مقاله های خودرو

علت لاستیک سایی خودرو

علت لاستیک سایی خودرو
علت لاستیک سایی خودرو

علت لاستیک سایی خودرو

خودرو ها از اجزای مختلف و نسبتا پیچیده ای تشکیل شده اند و اختلال و نارسایی در هر کدام باعث ایجاد مشکل در کل خودرو می شود یکی از اجزای مهم در این محصول که بدون آن حرکت ماشین ها میسر نمی شود لاستیک یا تایرخودرو است تایر ها پوششی  حلقه ای مانند می باشند برای محافظت از رینگ چرخ و نحوه عملکرد بهتر خودرو برای هنگامی که موتور خودرو در تماس با دست انداز است ایجاد شده اند چرخ ها به میزان زیادی نیاز به رسیدگی و مراقبت دارند به خصوص در مورد میزان باد و آج لاستیک که باید در طی زمان مشخص به آن رسیدگی شود یکی از مهم ترین مشکل که در چرخ ها پیش می آید سایش لاستیک می باشد در ادامه مهم ترین دلایل و علت لاستیک سایی خودرو می پردازیم . خدمات سیار کوییک سرویس وحید در خدمت شماست با اطلاعات مفیدی از دلایل لاستیک سایی خودرو :

  • علت لاستیک سایی خودرو
  • علت لاستیک سایی چرخ جلو ازبیرون
  • چگونه از ساییدگی لاستیک جلوگیری کنیم ؟

خدمات مکانیک سیار وحید در تهران

علت لاستیک سایی خودرو

ایراد از فرمان خودرو

سایش لاستیک اکثرا در چرخ جلو بیشتر از چرخ عقب شایع می باشد لاستیک سایی خودرو  به طور معمول در ماشین های قدیمی دیده می شود فرمان ماشین حتی اگر آن را هم رها کنید نباید به سمت راست یا چپ منحرف شود در این صورت ابتدا باید میزان باد لاستیک ها را چک نمود اما در صورت تنظیم بودن باد لاستیک ممکن است مشکل در تنظیم نبودن فرمان درست در مرکز و یا اینکه زاویه کمبر و کستر درست نباشد و در صورت پیچیدن فرمان به سختی باید مارپیچ فرمان و قطعات داخلی جعبه فرمان را بررسی نمود .

ایراد از فنر بندی

قسمت فنربندی خودرو از اعضا و قطعات مختلفی تشکیل شده است موجب همراستایی چرخ ها و یاتاقان های آنها , بوش , میله , تعادل و بازوهای کنترل فنر می شود اما عدم این همراستایی باعث خرابی خود فنر ها و علت لاستیک سایی خودرو می باشد .

ایراد از جلوبندی

قسمت های تشکیل شده در جلوبندی شامل فنر ها و کمک فنرها , بوش سیبک و طبق ها می باشد و هر قطعه نیز وظیفه ای مشخص دارند از آنجا که قسمت جلوبندی ارتباط تنگاتنگی با لاستیک دارد خرابی هر یک از این قطعات باعث سایش در لاستیک می شود اگر در قسمت جلوبندی هرگونه صدایی شنیدید علت لاستیک سایی خودرو به این قسمت مرتبط می شود در این صورت ماشین را برای تعمیر به مکانیکی ببرید .

علت لاستیک سایی در چرخ جلواز بیرون

یکی از شایع ترین مشکلات لاستیک سایی چرخ جلو از بیرون می باشد در  صورت بروز این مشکل بیشترین احتمال به عدم تنظیم چرخ های خودرو باز می گردد اگر قسمت پیشین چرخ های جلو با انتهای آنها یکی و در یک راستا نباشد علاوه با ساییدگی باعث سرخوردن خودرو و افزایش سوخت می شود  باید به سراغ جلوبندی کار رفت تعمیر کارتوسط یک میله اندازه جلو و عقب ماشین را بررسی و در صورت ناهماهنگ بودن باید مشکل به تنظیم چرخ های جلو رفع شود .

چگونه از ساییدگی لاستیک خودرو جلوگیری کنیم ؟

  • لاستیک ها به طور مرتب بررسی شوند در صورت کاهش آج تعویض شوند .
  • با شروع هر فصل چون سرما و گرما میزان باد تایر نیز تنظیم شود .
  • رانندگی با سرعت زیاد و سپس ترمز گرفتن علت لاستیک سایی خودرو است با رانندگی صحیح از این مشکل جلوگیری کرد .
  • به جای تیک اف کشیدن در رانندگی به صورت عادی رانندگی شود .
  • سالانه دوبار چرخ های جلو و عقب جا به جا شوند .

تعویض لنت ترمز در محل

دیگر نیازی نیست کلی وقت بگذارید  و صرف رفتن به تعمیرگاه کنید . کافیست با مکانیک سیار وحید تماس بگیرید  تا با بهترین قیمت ممکن کوییک سرویس وحید به محل شما اعزام شود . تعویض لنت ترمز سیار در کلیه مناطق ۲۲ گانه تهران انجام میگردد  و میتوانید جهت استعلام هزینه با ما تماس حالص نمایید

علت تقه زدن خودرو چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *