مقاله های خودرو

نکات مهم در خرید رینگ پیستون

نکات مهم در خرید رینگ پیستون
نکات مهم در خرید رینگ پیستون

نکات مهم در خرید رینگ پیستون ماشین از دیدگاه مکانیک سیار

اولین نکته در خرید رینگ و پیستون انتخاب برندهای معتبر با آلیاژ قوی و مقاوم به حرارت و با کمترین ضریب اصطکاک و انبساط طبق نظر شرکت سازنده خودرو است . در خودروهای وارداتی کره ای و ژاپنی و آلمانی حتما از برندهای شرکتی و جِنیون استفاده شود . در مورد خودروهای داخلی هم پیستون تبریز ، اعظام ، کارتِک و رینگ rik و sn و sm از برندهای قابل قبول و با استحکام بالا هستند ، به شرطی  که قبل از خرید حتما از سایز دقیق  سیلندر از تعمیرکار خود کسب تکلیف کنید . پیشنهاد میشود رینگ قبل از نصب روی پیستون در داخل سیلند قرار گرفته و با پیستون بدون رینگ در استوانه سیلندر تراز شده و ما بین دهانه رینگ فیلر بگیرید و لازم به ذکر است که  نباید بیش از پنج صدم میلیمتر باز باشد  . مورد دیگر  میزان لقی رینگ داخل شیار پیستون قبل از جاگذاری  باید تست شود ؛ به صورتی  که نباید لقی در زیر دست حس شود . اینها مواردی تجربی در مورد خرید رینگ و پیستون میباشند .  در آخر باید بگوییم که بهترین قطعه یدکی ؛ از جمله رینگ و پیستون همان است که شرکت سازنده تایید و توصیه کرده و تمام استانداردهای موردنظر را اخذ کرده باشد. برای تعویض رینگ و پیستون با بهترین متریال  کافیست با مجموعه مکانیک سیار  وحید هماهنگ کنید تا این خدمات را در محل و بدون معطلی شما عزیزان ارائه کنیم .

نکات مهم در خرید رینگ پیستون

رینگ پیستون برای پراید چی خوبه ؟

رینگ پیستون از قطعات مورد استفاده در موتور پراید است , رینگ پیستون از اجزای تشکیل دهنده پیستون و محفظه احتراق بوده که فاصله میان پیستون و دیواره سیلندر را پر می کندو از طرفی اجازه ورود محصولات احتراق به حمام روغن را نمی دهد و مانع از ورود روغن به محفظه احتراق می شود , رینگ های پیستون از جنس چدن خاکستری هستند و به همین دلیل در برابر گرما حساسیت کمی از خود نشان می دهند همچنین دارای قابلیت ارتجاعی بوده که باعث منعطف شدن آن می شود با توجه به نوع و تراکم موتور تعداد رینگ ها در هر پیستون بین ۳ تا ۷ است آیا می دانید رینگ پیستون برای پراید چی خوبه ؟ همراه مکانیک سیار وحید باشید با  :

  • علایم و دلیل خراب شدن رینگ پیستون پراید
  • رینگ پیستون برای پراید چی خوبه ؟
  • نحوه تشخیص رینگ پیستون با کیفیت از تقلبی برای پراید

علایم و دلیل خراب شدن رینگ پیستون پراید

مهم ترین علایم خرابی رینگ پیستون روغن سوزی است , با رد کردن روغن و رسیدن آن به بالای پیستون درحین احتراق روغن هم می سوزد و دود آبی رنگ از اگزوز خارج می شودو در نتیجه باعث می شود تا موتور پراید دائما روغن کم کند , اما چرا رینگ پیستون خراب می شود ؟ رینگ پیستون قطعه مکانیکی بوده که دائم تحت فشار قرار گرفته و عمر مفیدینیز دارد از مهم ترین دلایل خرابی آن نیز می توان به مشکل در روغن کاری سیلندر و خشک بودن آن , ساییده شدن بیش از حد بوش سیلندر , مناسب نبودن فاصله شیار پیستون و رینگ روی آن و شعاع نامناسب پورت های اگزوز درپوش سیلندر اشاره کرد .

تعویض سیار روغن ماشین در محل

رینگ پیستون برای پراید چی خوبه ؟

اگر سوال شما هم این است که رینگ  پیستون برای پراید چی خوبه ؟ باید گفت کیفیت و جنس این قطعه بسیار حائز اهمیت است بنابراین باید رینگ پیستون اصل و با کیفیت را انتخاب نمود زیرا خرید یک محصول بی کیفیت قطعا به بخش های دیگر خودرو نیز آسیب می رساند ما در ادامه بهترین رینگ پیستون را با برند معتبر به شما معرفی می کنیم .

  • کونکس ساخت ترکیه
  • SM ساخت آلمان
  • MAHLE ساخت آلمان
  • NE ساخت کشور آلمان
  • رینگ پیستون استاندارد پراید ریک ساخت ژاپن
  • برند هافنر
  • رینگ پیستون عظام

نحوه تشخیص رینگ پیستون با کیفیت از تقلبی برای پراید

رینگ پیستونی که توسط برندهای معتبر و شناخته شده تولید می شود از مواد اولیه مرغوب و کیفیت بالا ساخته شده است و در مقایسه با دیگر محصولات مشابه در بازار طول عمر بیشتری دارد , قطعات تقبلی در سال های اخیر به یک معضل بزرگ تبدیل شده است به خصوص اینکه بسیاری از مالکان خودرو این قطعات را به صورت آنلاین خریداری می کنند , قطعات تقلبی به ندرت از تست های تضمینی ایمنی عبور می کنند و زودتر فرسوده شده یا حتی کاملا خراب می شوند

اولین راه مقایسه رینگ پیستون با کیفیت از تقلبی پراید مقایسه قیمت آن با نوع اصل و برند این محصول است قطعات یدکی تقلبی قیمت کمتری دارند دومین راه این است که به دنبال ناهنجاری در مارک تجاری آن باشید هنگام جعل این قطعات , جعل کنندگان نهایت دقت برای ثبت لوگوی اصلی را دارند که این خود روش تشخیص اصل از تقلبی را دشوار می کند اما با این حال می توان به دنبال عدم تطابق بین بسته بندی معمولی و قطعه اصل و یک بسته بندی جعلی باشید تشخیص رینگ پیستون اصلی نه تنها برای خریداران بلکه برای تعمیر کاران هم کمی سخت است بنابراین باید این قطعه را از فروشندگان معتبر و برندهای شناخته شده خریداری نمود .

تعویض سیار باتری ماشین در محل مشتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *