متفرقه

تفاوت ها و شباهت های یونیت های دندانپزشکی فخر سینا

تفاوت ها و شباهت های یونیت های دندانپزشکی فخر سینا
تفاوت ها و شباهت های یونیت های دندانپزشکی فخر سینا

تفاوت ها و شباهت های دو مدل معروف یونیت های دندانپزشکی فخر سینا

امروزه یکی از وسایل مورد نیاز هر دندانپزشکی به جرئت میتوان گفت که یونیت و صندلی آنهاست; مخصوصا اینکه چه برندی و چه مدلی باشد و اینکه این یونیت چه ویژگی هایی را داشته باشد. ما در این مقاله به تفاوت ها و شباهت های دو تا از بهترین و معروفترین مدل های یونیت و صندلی برند فخر سینا یعنی مدل پگاه کد ۲/۲۵۰۵ و مدل ۲/۲۵۰۴ میپردازیم.

تفاوت ها و شباهت های مشخصات فنی هر دو دستگاه

ویژگی های موتور

کشور سازنده هر دو یونیت همانطور که از نامشان پیداست ایران است که این یک افتخار بزرگ در زمینه صنعت و تکنولوژی به شمار می آید. اولین شباهت در هر دو یونیت توان موتور این یونیت ها میباشد این یونیت ها با توان ۲۲۰ ولت گیربکسی عملکرد خوبی را از خود نشان میدهند.

قیمت یونیت دندانپزشکی

تابلت و تابلت دستیار

اولین تفاوت این دو یونیت در تابلت و تابلت دستیار آنها مشاهده میشود. تابلت در مدل پگاه ۲/۲۵۰۵ دارای ۵ شلنگ از بالا و دارای تابلت دستیار مجهز به بازوی متحرک میباشد اما تابلت در مدل ۲/۲۵۰۴ دارای ۴ شلنگ از بالا و تنها دارای تابلت دستیار است و تابلت دستیار در این مدل ویژگی دیگری ندارد.

نوع اتصال و دستگیره نگهدارنده

نوع اتصال هر دو یونیت به زمین هست که این مشخصه و ویژگی در اکثر یونیت ها قابل مشاهده است. هر دو یونیت دارای دستگیره نگهدارنده هستند تنها با این تفاوت که دسته های نگهدارنده در یونیت مدل پگاه ۲/۲۵۰۵ دو طرفه است و دستگیره سمت راست به صورت متحرک میباشد اما در مدل ۲/۲۵۰۴ اینگونه نیست و تنها دارای دستگیره نگهدارنده است.

کراشوار و زیر سری

کراشوار در هر دو یونیت از سرامیک ساخته شده و به صورت متحرک است; هر دو یونیت از زیر سری ۲ محوره با امکان تنظیم برای کودکان بهره میبرند. در هر دو یونیت قفل بازوی تابلت با ویژگی پنوماتیک وجود دارد که در کمتر دستگاه ایرانی از این فناوری پشتیبانی میکند.

ساکشن و مخزن آب

هر دو یونیت دارای ساکشن آبی هستند اما با این تفاوت که یونیت مدل ۲/۲۵۰۴ از ساکشن هوایی هم پشتیبانی میکند. هر دو یونیت از فناوری های مخزن آب اضطراری و سیستم برگشت بزاق که از فناوری های بسیار مهم در ساخت و استفاده یونیت به شمار میرود بهره میبرند. در مدل پگاه ۲/۲۵۰۵ در صورتی که دندانپزشک به آب گرمکن در یونیت خود نیاز داشت میتواند به صورت آپشن بر روی دستگاه خود سفارش دهد.

نوع چراغ و پدال

برای افزایش دید و بهبود کیفیت دید دندانپزشک بر روی هر دو یونیت چزاغ هالوژنی وجود دارد که طول عمر بالای دارد اما با این تفاوت که در یونیت مدل پگاه ۲/۲۵۰۵ شما میتوانید چراغ LED را به صورت آپشن بر روی این مدل از یونیت سفارش دهید. در هر دو یونیت یک پدال تک زبانه تعبیه شده است.

فشار هوا و فشار آب و تغذیه و توان

هوای وروردی در هر دو یونیت با ۵ بار فشار و حداکثر مصرف ۵۰ لیتر در دقیقه و آب وروردی این دو یونیت همانند فشار هوا با ۵ بار فشار و حداکثر مصرف ۱۰ لیتر در دقیقه کار میکند. تغذیه و توان موتور و هر دو یونیت یکسان میباشد به گونه ای که ۲۴۰-۲۲۰ ولت/۸۸۰ وات/۵۰ هرتز مصرف میکند.

نگاتسکوپ و سینی ابزار و نوع صفحه کلید

هر دو یونیت از ویژگی و فناوری تگاتسکوپ و پوار آب و هوا و سینی ابزار بهره میبرند; نوع صفحه کلید در هر دو یونیت از نوع الکتریکی میباشد که در همه یونیت ها این نوع صفحه کلید استفاده میشود. یونیت مدل پگاه ۲/۲۵۰۵ از اینسترومنت با ۲ حفره پشتیبانی میکند در صورتی که در یونیت مدل ۲/۲۵۰۴ این ویژگی به کار نرفته است.

تابوره و استاندارد و گارانتی و قیمت

هر دو یونیت دارای تابوره هستند.هر دو یونیت دارای استاندارد هایی همچون ISO و CE اروپا بهره میبرند. در صورت خرید این دو یونیت ۲ سال گارانتی به همراه ۱۰ سال خدمات پس از فروش به شما تعلق میگیرد. قیمت یونیت مدل پگاه ۲/۲۵۰۵ در حال حاضر که ۲۳ فروردین میباشد ۰۰۰/۷۰۰/۱۵۴ به فروش میرسد و مدل ۲/۲۵۰۴ با قیمت ۰۰۰/۶۰۰/۱۵۲ به فروش میرسد.

خرید یونیت دندانپزشکی فخر سینا با قیمت دست اول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *