متفرقه

نظر کاربران درباره ساینا sx

نظر کاربران درباره ساینا sx
نظر کاربران درباره ساینا sx

تجربه رانندگی با ساینا SX

یکی از سدان های نسبتا ارزان قیمت گروه خودرو سازی سایپا خودرو سایناست ؛ در واقع می توان ساینا را نمونه ارتقاء یافته خودرو تیبا به شمار آورد از سال ۱۳۹۵ ساینا در تیپ SX و EX وارد بازار شد اما تیپ SX از امکانات کمتری برخوردار بود و خط تولید آن متوقف شد ؛ این خودرو مجهز به پیشرانه ۴ سیلندر خطی M15 با موتور ۱۵۰۳ سی سی , ۸۷ اسب بخار و ۱۲۸ نیوتون متر است , گیربکس آن ۵ سرعته دستی  , مصرف سوخت آن ۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر , شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن ۱۲.۸ و حداکثر سرعت آن ۱۷۵ کیلومتر بر ساعت است و این ویژگی ها توانسته اند تا تجربه رانندگی با ساینا SX را متفاوت کنند . همراه مکانیک سیار وحید باشید با گزارشاتی  کاربرانی که برای تعمیر ساینا sx به مکانیک سیار ما مراجعه کرده اند .

مکانیک سیار در تمام نقاط تهران

تجربه رانندگی با ساینا SX

گزارش از سیستم تهویه مناسب ساینا SX :

از جمله نکات مثبت این خودرو که صاحبان آن در تجربه رانندگی با ساینا SX عنوان کرده اند برخورداری این خودرو از سیستم تهویه مناسب است در سیستم گرمایش و سرمایش این خودرو از قطعات با کیفیت استفاده شده که موجب عملکرد بهتر آن نسبت به تیبا شده است .

گزارش از مصرف سوخت بهینه ساینا SX :

 صاحبان این خودرو از لحاظ سوختی این اتومبیل را کم مصرف و با سوخت بسیار مناسب می دانند ؛ ساینا در هر صد کیلومتر حدود ۷ لیتر بنزین مصرف کرده که در مقایسه با دیگر خودروهای هم رده این رقم سوخت مقرون به صرفه است .

گزارش از کابین جادار ساینا SX :

این خودرو در مقایسه با پژو ۲۰۶ تیپ ۲ برای سرنشینان از کابین راحت و جادار برخوردار بوده و برای مسافرت های خانوادگی با انتخابی ایده آل است و تجربه رانندگی با ساینا SX را شیرین می کند .

گزارش از کیفیت پایین مونتاژ و اجزای کابین ساینا sX:

یکی از معایب این خودرو از دید صاحبان آن مونتاژ ضعیف قطعات و اجزای کابین است ؛ درزهای این خودرو کاملا قابل مشاهده بوده و درب های آن مانند دیگر محصولات سایپا به سختی بسته می شود ؛ در ساخت اجزای کابین از متریال بی کیفیت و خشک  و بی کیفیت استفاده شده  که پس از مدتی علاوه بر افتادن خط و خش شدن داشبورد پوسته می شود از دیگر مشکلات آن می توان ضعیف بودن ایمنی بدنه اشاره نمود .

گزارش از صدای آزار دهنده موتور ساینا SX :

از دیگر مشکلاتی که موجب شکایت صاحبان این خودرو شده است ورود صدای موتور به کابین و زوزه گیربکس بوده که علت آن نیز عایق بندی نامناسب کابین است برای بهبود این مشکل می توان از نمد زیر درب کاپوت استفاده کرد همچنین هنگام شتابگیری صدای تق تق از پلوس شنیده می شود .

گزارش از امکانات پایین ساینا SX :

این خودرو در مقایسه با تیبا دارای امکانات رفاهی بیشتری بوده اما تجهیزات و آپشن های ساینا SX در مقایسه با ساینا EX کمتر است ساینا SX فاقد امکاناتی مانند شیشه های برقی عقب , آینه های برقی و سیستم تهویه اتوماتیک می باشد از مهم ترین تفاوت های دو تیپ EX  و SX همین موضوع است .همچنین این خودرو از لحاظ ایمنی نیز در سطح پایین تری از مدل ساینا EX قرار دارد زیرا مدل EX دارای تجهیزات بیشتر مانند سیستم هشدار دهنده سرقت , با بوق خودرو , سیستم ضد سرقت , کمربند ایمنی با قابلیت پیش کشندگی بهره مند بوده این در حالی است که ساینا SX تنها از سیستم ضد سرقت با بوق خودرو بهره مند بوده و دیگر سیستم های حفاظتی روی آن نصب نشده و از لحاظ سیستم ترمز نیز  مجهز به ABS و ABD است . 

تعویض  باتری خودرو در محل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *