متفرقه

تسمه تایم

تسمه تایم
تعویض تسمه تایم در محل

تعویض تسمه تایم  در محل

تعمیر تخصصی خودرو  و انجام خدمات و تعمیر  و تعویض قطعات حساس مانند تعویض تسمه تایم در محل و تنظیم کلیه سنسورها و تنظیم موتور ماشین خود را به مکانیک سیار وجید بسپارید . سایت کوییک سرویس وحید در زمینه تعمیر و آموزشها و بالا بردن سطح اطلاعات عممی شما در زمینه خودرو قرار است به بهترین نحو شما عزیزان را تحت تاثیر قرار دهد . با ما همراه باشید تا  ارزش زمان را بیشتر بدانید . فراموش نکنید ما ارزش افزوده زمان شما هستیم .در کلیه نقاط تهران تعویض تسمه تایم به صورت سیار ارائه میشود . مکانیک سیار وحید ارزانترین مکانیک در محل و همیشه در دسترس شما عزیزان میباشد . چنانچه پیامی ارسال کردید و یا مشکلی در ارتباط سریع شما با مکانیک سیار وجود داشت بدانید که ما در ارسرع وقت با شما عزیزان تماس خواهیم گرفت . تعویض تسمه تایم سیار هم در محیط کاری ، هم در منزل و هم در مسیرهای تهران با بهترین قیمت انجام میپذیرد . همراه ما باشید

۰۹۱۲۴۹۳۳۲۰۱

۳. قیمت مناسب برای تعویض تسمه تایم :

شما زمانی که به یک تعمیرگاه مراجعه میکنید از اصطحلاک رفت و برگشت گرفته تا هزینه هایی که میپردازید به مراتب بیشتر از تماس با یک مکانیک سیار است  .

تسمه تایم

تسمه تایم

امیدواریم که از این مقاله نیز بذت ببرید .این روزها یکی از داغ ترین مبحث حیاتی ماشین تسمه تایم است  . تسمه تایم خودرو یکی از قطعاتی است زمان بندی خودرو را در دست دارد . کل تنظیم حرکت سواپ و میل لنگ وابسته  به این قطعه ارزشمند است . رانندگان باید با دقت تمام نسبت به تعویض تسمه تایمینگ در زمان لازم اقدام کنند  .

مواردی که در تعویض تسمه تایم اهمیت دارند  .

انتخاب نوع و برند تسمه تایم  :

سعی کنید حدالمقدور تسمه تایم مورد  نطر را از نمایندگی های معتبر تهیه کنید  . این قطعه حساس آنقدر با ارزش است که ارزش کمی گران تر بودن را دارند  .

 تعویض تسمه تایم طبق کیلومتر :

اگر در زمان تعویض تسمه تایم این موارد را از طرف مکانیک خود دریافت کرده اید که مشکل در کار نیست اما برای اطمینان خاطر نیز زمان تعویض تسمه تایم برند خریداری شده را در خاطر بسپارید  و پس از اینکه از نمایندگیهای معتبر تسمه تایمینگ را تهیه کردید مختصات آن را نیز در گوگل دنبال کنید تا برای تعویض مجدد دچار مشکل نشوید  و اینکه بدانید تسمه تایمینگ خریداری شده تا چند کیلومتر میتوانید با آن برانید .

چک کردن هولدر ها قبل از تعویض تسمه تایم :

قبل از تعویض تسمه تایم حتما از سلامت بالانس و بلبرینگ های تکیه گاه و سلامت میل لنگ خودرو اطمینان به عمل آورید .

کوییک سرویس وحید را نیز فراموش نکنید .

سرویس تسمه تایم سیار

شما در هر نقطه ای از تهران که باشید  و خواستار سرویس تسمه تایم سیار در  منزل و یا محل کار و پارکینگ باشید ما شما را در اسرع وقت از این خدمات بهره مند میسازیم . مراقب باشید سرویس تسمه تایم سیار باید با رزرومه کاری مفیدی همراه باشد . ما این آزمون خطاهارا در دوره آموزش پشت سر گذاشته ایم  . اما امروزه با بیشترین رضایت کاربران همراه هستیم و این مورد یکی از افتخاراتی است که برای ما به وجود  آمده است .

مزایای سرویس تسمه تایم سیار

۱. اعتماد بیشتر در این گونه خدمات  :

اگر از خدمات مکانیکی سیار ما بهره مند شوید شما میتوانید در تمام مراحل انجام خدمات ما شاهد نحوه چگونگی عملکرد ما هستید .

۲. سرعت در انجام تعویض تسمه تایم :

خب طبیعتا زمانی که شما یک مکانیک سیار را برای این خدمات رزرو میکنید دیگر هیچ گونه معطلی برای خدمات ما نخواهید داشت . این معطلی را شما زمانی که در صف خودروها جلوی تعمیرگاه هستید احسا کرده اید  . اما کوییک سرویس وحید اینجاست تا شما را از هر لحاظ با یک خدمات درجه یک روبرو کند .

زمستان را فریز کن با شارژ کولر سیار وحید

تسمه تایم چیست ؟

اوایل به جای تسمه تایم برای زمانبندی خودرو از زنجیر استفاده میکردند . ساختار زنجیر پیش پا افتاده بود و نکته منفی زجیرها ایجاد سرو صدای زیاد آنها بود . تا اینکه برای اولین بار در المان از اولین تسمه تایمینگ ساخته شد  . با به روی کار آمدن تسمه تایمینگ زنجیرها برای همیشه از میان برداشته شدند .

مزایای تسمه تایم نسبت به زنجیر

 1. راحتی  تعویض  و جایگزین کردن تسمه تایمینگ نسبت به زنجیر بسیار بیشتر است .
 2. سرو صدای تسمه تایمینگ نسبت به زنجیر به مراتب بسیار کمتر است

اما امروزه نوع دیگری از این تسمه ها به میان آمده است که آن را زنجیرتایم مینامند . زنجیرتایم با وجود فلز درخود و ساختاری قوی به نوعی نیاز به تعویض ندارند ولی برای اینکه بدانید خودرو شما از زنجیرتایم استفاده میکند یا خیر ، باید از دفترچه خودرو  و یا شرکت پشتیبانی کمک بگیرید .

نحوه کارکرد تسمه تایم در خودرو

زمانی که در احتراق داخلی خودرو میل لنگ به بادامک وصل میشود . این کار وسط تسمه تایم انجام میشود  . با وجود تسمه تایم سرراه میل لنگ ، باز و بسته شدن دریچه سوپاپ تنظیم میشود و زمان بندی لازم برای این کار توسط تسمه تایمینگ انجام میگردد  .

نسبت حرکت میل لنگ با سوپاپ

در واقع اگر یک دور میل لنگ حرکت کند ، نصف همین مسیر را سوپاپ حرکت میکند . حال باید قطعه ای باشد که این محور را تنظیم کند . تسمه تایم در اینجا وارد عمل میشود و با ایجاد یکپارچگی این کار را انجام میدهد . وجود دندانه های تسمه تایمینگ باعث میشود تا میل لنگ هم زمان با بادامک ها بچرخد  و خللی در نوسان این دو قطعه به وجود نیاید .

تست دیاگ سیار وحید را فراموش نکنید

تسمه تایم
تعویض تسمه تایم

ساختار تسمه تایم

 

کلیه تسمه های تایمینگ بر اساس مشخصات محصول علامتگذاری میشوند.نحوه شماره گزاری تسمه های تایم شامل یک کد دربرگیرنده تعداد دندانه ها, مقطع آن و پهنای تسمه میباشد .

جنس تسمه تایم از چیست ؟

اغلب شرکت ها تسمه تسمه های تایمینگ خود را در ۲نوع کلی کامپاند CR و HNBR در گریدهای متقاوت ارائه مینماید و تسمه های تایمینگ خود را بسته به نوع جنس مواد از حدود ۷۰ تا ۲۰۰ هزار کیلومتر (معادل ۳تا ۵ سال از زمان نصب تسمه) گارانتی می نماید.

از کجا بهترین برند تسمه تایم را تهیه کنم ؟

برای تهیه تسمه تایمینگ مناسب با ما تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان برخوردار شوید

متریال تسمه تایم را چگونه آنالیز میکنیم  ؟

تعویض تسمه تایم

 

از آنجایی که تسمه تایم یکی از حیاتی ترین قطعات خودرو به شمار میرود باید در خرید و انتخاب برند آن بسیار حساس باشیم . برخی نکان را در خرید تسمه تایم در نظر بگیرید .

 • از نمایندگیهای معتبر تهیه کنید  .
 • حتما تسمه تایم خریداری شده دارای کارت گارانتی باشد .
 • برای تعویض تسمه تایم به هر مکانیکی اعتماد نکنید .
 • از مکانیک سیار ما مشاوره رایگان بگیرید .

زمان تعویض تسمه تایمینگ

برای همه این تسمه تایمینگ ها کارکرد مفید روی آنها درج شده است  زمانی که تسمه را خریداری میکنید از مکانیک نیز درباره زمان بعدی تعویض تسمه سوال کنید  و همچنین کیلومتر زمان تعویض رانیز به خاطر بسپارید تا برای سرویس خودرو دچار مشکل نشوید و دچار فراموشی نشوید که این فراموشی ممکن است برای شما تاوان سنگینی داشته باشد .

اما ما گزینه مناسب تری را برای شما در نظر داریم . درست است !!!! مکانیک سیار وحید

 • کوییک سرویس وحید شما را از تمام اطلاعات لازم خودر آگاه میسازد .
 • صبر و جوصله یکی دیگر از مزایای خدمات ماست
 • صرفه جویی در هزین ها برای سرویس خودرو را با ما تجربه کنید .

کلیه خدمات سیار کوییک سرویس وحید

 • تنظیم کلیه پدال ها در محل
 • تنظیم سنسورها در محل
 • سرویس و شستشوی سوزن انژکتورها در محل
 • سرویس کامل گیربکس خودرو در محل
 • تست دیاگ در محل
 • تنظیم سیستم روشنایی خودرو در محل
 • سرویس کامل سیم کشی خودرو در محل
 • بازدید کامل مایعات خودرو در محل
 • سرویس دوره ای خودرو  طبق کیلومتر
 • پستیبانی آنلاین در هر کجه که هستید .
 • تعویض قطعات حساس مانند تسمه تایم و تنظیم موتوری خودرو
 • تنظیم چرخ ها در محل
 • تعویض سیار لنت ترمز
 • تنظیم لنت های عقب ماشین
 • تنظیم و سرویس صفحه کلاچ و نم کردن پدال
 • تنظیم و سرویس باتری خودرو

تعویض روغنی خودرو وحید در تمام نقاط

مشکلات تسمه تایم

 

مشکلات تسمه تایمینگ متفرقه

 

پاره شدن تسمه تایمینگ

اگر تسمه تایم پاره شود جا اتفاقی می افتد ؟

چه عواملی در پاره شدن تسمه تایمینگ موثر است ؟

دانشنامه تسمه تایم

تسمه تایمینگ برای انواع ماشین ها

سوالات مربوط به تسمه تایم

سوالی که در اخیرا در تعویض سیار تسمه تایم مسرح شده اینه که : چطور بفهمیم تسمه تایم یا تسمه های دیگه اصل هستن؟  مکانیک  سیار ما میگه :

کافیه با ناخن روی نوشته های تسمه بکشین.
تسمه های اصلی نوشته هاش رو تسمه پخته شده و به هیچ وجه با خراشیدن ناخن از بین نمیره.
در حالی که تسمه های تقلبی،نوشته هاش با شابلون چاپ شده و با کوچکترین خراش ناخن از بین میره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *