متفرقه

موتور خودرو

موتور خودرو 1

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”3199″ img_size=”900*500″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”تعویض روغن آنلاین در محل را فراموش نکنید” style=”3d” color=”blue” align=”center” css_animation=”bounceInDown” link=”url:http%3A%2F%2Fwww.quickservice-vahid.ir%2Fonline-change-oil%2F||target:%20_blank|”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

موتور خودرو

در این مقاله قصد داریم تا روزانه هر اطلاعاتی که درباره موتور خودرو در دسترس است را بیان کنیم  . چگونگی کارکرد موتور خودرو و انواع آن  و ساختار این موتورها را یک پس از دیگری در این برگه به چالش خواهیم کشید . تنظیم موتور خودرو در محل را با کوییک سرویس وحید تجربه کنید

همه چیزدرباره موتور خودرو

زمانی که برای اولین بار ساختار خودرو را از نزدیگ می بینید برایتان بسیار گیج کننده است که چگونه ممکن است این همه نظم و محاسبات مهندسی در موتور خودرو به کار رفته باشد ؟!! شاید در نظر اول موتور ماشین می تواند شبیه به یک سیستم بزرگ گیج کننده و متشکل لوله ها و محفظه عجیب وغریب و اتصالاتی عجیب  باشد.

اما خب برخی افراد از سر کنجکاوی میخواهد بدانند که در این سیستم پیچیده و بسته چه اتفاقاتی می افتد . و اینکه زمانی که ب  اصطلاحاتی مانند: شش سیلندر، چهارسیلندر، میل بادامک، پیستون ، سنسور انژکتور، دریچه های پاشش سوخت و … روبرو میشوند ، این اصطلاحات به چه معنی و مفهومی می باشند. پس با کوییک سرویس وحید همراه باشید تا اطلاعات جامعی درباره موتور خودرو به دست آورده و با ساختار خودرو خود بیشتر آشنا شوید .

در این برگه هر آنجه  درباره اساس یک موتور وجود دارد مورد بحث قرار گرفته خواهد شد و سپس به جزئیات چگونگی اتصال قطعات به یکدیگر نیز خواهیم پرداخت .

جلوبندی سازی سیار کوییک سرویس وحید

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”3504″ img_size=”500*500″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”3505″ img_size=”500*500″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”3507″ img_size=”500*500″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

کوییک سرویس وحید

موتور بنزینی

اصطلاح موتور بنزینی در واقع فرآیندی در حرکت است که توسط بنزین به وجود می آید .  بنابراین خودروی شما می تواند حرکت کند و ساده ترین راه برای ایجاد حرکت، مشتعل ساختن بنزین در داخل موتور است. بنابراین موتور ماشین یک موتور احتراق داخلی است. یعنی احتراق بنزین در همان محفظه سیلندر و به نوعی یک اختراق داخلی محسوب میگردد .

۲ نکته قابل توجه درباره موتور خودرو

در مجموع میتوان گفت که احتراق در موتو ها به دو دسته تقسیم  میشوند . ( احتراق داخلی و احتراق خارجی )

انواع موتورها در احتراق داخلی ماشین

 • موتور دیزلی
 • موتور توربینی- گازی

و اما موتورها در احتراق خارجی  

همچنین موتورهای دیگری از قبیل موتور های احتراق خارجی وجود دارد احتراق خارجی در موتورهای بخار در قطارهای قدیمی و قایق های قدیمی بهترین مثال از این موتور  است. سوختهایی از قبیل زغال سنگ، چوب، روغن و… در یک موتور بخار در بیرون از آن می سوزند و بخار ایجاد شده موجب حرکت میشود  . این پروسه در احتراق خارجی اکنون دیگر کمتر در دنیا مورد استفاده قرارمیگیرد . اطلاعات بیشتر را در برگه اطلاعات عمومی خودرو قرار خواهیم داد .

خب طبیعتا موتورها احتراق خارجی نسبت به احتراق داخلی از بازدهی کمتری برخوردا هستند .(سوخت کمتری در هر مایل مصرف می کنند) به علاوه یک موتور احتراق داخلی نسبت به موتور احتراق خارجی معادل خود کوچکتر است. در ادامه به فرایند احتراق داخلی با جزئیات بیشتری خواهیم پرداخت.

تعویض سنسور خودرو  در محل با مکانیک سیار وحید

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”3515″ img_size=”500*500″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”3519″ img_size=”500*500″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

احتراق داخلی موتور خودرو  :

ما ارزش افزوده زمان شما هستیم  با خدما ت سیار خودرو در خدمت شما عزیزان هستیم . ۰۹۱۲۴۹۳۳۲۰۱

اگر شما تجربه اشتعال زایی در یک محیط بسته با ایجاد کمی بنزین را داشته باشید خواهید دید که با کمی بنزین میشود انرژی زیادی را به فضای بیرون از فضای بسته منتقل کرد . شما می توانید با استفاده از این انرژی یک جسم را تا فاصله های متفاوت و زیادی پرتاب کنید. در این مورد این انرژی تبدیل به حرکت جسم  می شود، خب اما در صنعت از این نوع انتقال انرژی در کارهای دیگری استفاده میشود و شغلهایی نیز ایجاد شده است که در خط توید از این پروسه پیروی میکنند  .

ساختار انرژی در خودرو چگونه است  ؟

شما اگر بخواهید از همین روش بالا یعنی ایجاد انرژی زیاد درمحیط بسته را در زمان معین با مقدار فشار تعیین شده و درصد احتراق اجرا نمایید در واقع کاری شبیه به کار موتور خودرو را انجام داده اید .

یعنی شروع حرکت خودرو و ساختار اصلی موتور خودرو تبدیل انرژی حاصل از سوخت و تبدیل به انرژی حرکتی است.

قسمت های اصلی موتور خودرو :

پیستون ها در خودرو در میان سیلندر موجود به بالا و پایین حرکت میکنند . سیلندر در واقع قلب موتور است که در آن عملیات سوخت رسانی و انتقال نیرو و کلیه مراحل احتراق در آن انجام میگیرد .

موتورها چند سیلندر دارند ؟

برخی از موتورها هستند که تنها از یک سیلندر ساخته شده اسند اما در بیشتر موتورها بخصوص موتور خودرو ، با بیشتر از یک سیلندر در خودرو سرو کار داریم .

یک موتور چند سیلندر، چیدمان سیلندر ها معمولا در یکی از این سه حالت  میباشند :

 • خطی
 • خطی با زاویه
 • Vشکل (خورجینی)
 • تخت

انواع موتورها

 1. موتورهای خطی
 2. موتورهای خورجینی
 3. موتورهای خطی با زاویه
 4. موتور تخت

تنظیم موتور خودرو در محل با مکانیک سیار وحید[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”3526″ img_size=”500*500″ alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”3527″ img_size=”500*500″ alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

موتورهای خطی :

روند کار موتورهای خطی به چه شکل است ؟

در موتورهای خطی سیلندرها با چینش ردیفی قرار دارند .
در موتورهای ۳ سیلندر ، ۴ سیلندر ، ۵ سیلندر و ۶ سیلندر طرز چینش آنها یکسان است .
در موتورهای V از دو ردیف سیلندر کنار هم چیدمان انجام شده و به صورت طبیعی در موتورهایی با پیکربندی V-6و V-8 و V-10 و V-12 استفاده می شود.
در موتورهای صاف از دو ردیف سیلندر در روبروی یکدیگر استفاده شده  ولی در مقایسه های طراحی های قبل  در برخی موارد پایین تر است
موتورهای ۴ و ۶ سیلندر صاف در خودرو هایی خاصی مانند سوبارو و پورشه استفاده شده است
از این چینش نیز برای خودروهایی از قبیل برخی از فراری ها و فولوکس ۱۲ سیلندر استفاده گردیده است .

موتورهای تخت بیشتر به صورت قدرتی بوده و موتورهای سرعتی نیستند ، به همین منظور تمام خودروهای دیزل سنگین ، سعی بر این داشته که از موتور خطی  استفاده نمایند ، زیرا گشتاوری که در این موتورها برای سیستم های دیزلی یافت می شود ، در موتورهای دیگر بسیار کمتر است .

در صورت برخورد با مشکلات فنی موتور خودرو با ما تماس بگیرید

تنظیم موتور خودرو در محل با  کوییک سرویس وحید

ادامه دارد …..

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]سرویس خودرو به صورت دوره ای

تنظیم سوخت خودرو در محل

تنظیم دمای خودرو درمحل

تست دیاگ خودرو در محل[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]سرویس  دسته موتور خودرو در محل

آچار کشی موتور خودرو در محل

تعویض تسمه تایم و سرویس کارکرد در محل

تنظیم سنسورهای خودرو در محل

تنظیم موتور خودرو در محل[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

تنظیم موتور خودرو در محل

خب حالا که به این پیجیدگی از موتور ها اطلاعاتی کسب کردید ما شما را به یکی دیگر از خدمات کاملا تخصصی کوییک سرویس وحید آشنا میکنیم . موتور خودرو قلب ماشین شماست  . ما پیجیدگی این سیستم را به خوبی درک میکنیم . آچارکشی و تنظیمات آن و ارتباط آن با قدرت ماشین و سیستم واحد کنترل یک مقوله کاملا پیچیده و حساس است . سرویس و تنظیم موتور خودرو در محل یکی دیگر از خدمات سیار ما میباشد که این تنظیمات تجربه چندین و چند ساله ما است  و مواردی از جزییات آن را در مطالب زیر توضیح خواهیم داد .

 • تست دیاگ به صورت کاملا تخصصی
 • یادداشت خطاهای مربوط به دیاگ و بررسی آنها
 • چک کردن تمامی سیم کشیهای انجام شده در ماشین
 • تست کلیه سنسورها هم به حالت مانول و هم از طریق دیاگ
 • ارتباط برق ماشین با سیستم روشنایی خودرو
 • سرویس کلیه سنسورها در خودرو به صورت کاملا تخصصی
 • سرویس شمع و وایر خودرو
 • سرویس دوره ای خودرو طبق کیلومتر
 • خدمات و توصیه های لازم قبل از سفر
 • پشتیبانی آنلاین برای شما جهت اطمینان خاطر

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”اطلاعات عمومی خود را درباره خودرو بالا ببرید” style=”3d” color=”blue” align=”center” css_animation=”bounceInDown” link=”url:http%3A%2F%2Fwww.quickservice-vahid.ir%2Fpuplic-about-cars%2F||target:%20_blank|”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”فروشگاه لوازم یدکی وحید” color=”inverse” align=”center” link=”url:http%3A%2F%2Fwww.quickservice-vahid.ir%2Fshop-page%2F|||”][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *